facebook instagram
05.10.2023 • Kumpe

Kumpen hiihtoviikko 2024 - Ilmoittautuminen on käynnissä!

Tunturikerho Kumpen ja Joensuun ladun yhteinen hiihtoviikko Sallassa 16.-23.3.2024, viikolla 12
Tilanne 22.10.2023; vielä on 2 paikkaa vapaana; voi olla naisia tai miehiä. Tiedustelut ja sitovat ilmoittautumiset:

Maija Kakriainen Kumpen matkavastaava maija.kakriainen@gmail.com, p. 0407657644

Sallassa on talvisin noin 160 kilometriä hiihtolatuja, josta 43 kilometriä on valaistuja. Sallan hiihtoreittien varrella on paljon laavuja, kotia kuin myös kahviloita.

Majoitus
Varattuina on
Panvillage lomahuoneistoja 7 kappaletta, joissa jokaisessa on 3 kahden hengen makuuhuonetta. Huoneistoissa on keittiö ja sauna. Majoituskapasiteettia on siten varattuna 40 henkilölle sekä kuljettajalle. Hinta on noin 260 euroa/henkilö, kun majoittujia on 6/huoneisto. Majoituksen hintaan kuuluvat liinavaatteet, pyyhkeet ja loppusiivous. Ruokailut omatoimisesti. Viikolla tehdään yhteisiä retkiä kävellen ja hiihtäen, maisemia ja revontulia katsoen.
Hiihtoviikko on Kumpen ja Joensuun Ladun jäsenviikko omakustannushintaan.
Voit tehdä jo varauksen yhdessä tai erikseen haluamasi huonekaverin kanssa. Nimi ja jäsennumero mainittava ilmoittautumisessa sekä sähköposti/puhelinnumero. Yhteiskyyti linja-autolla ja hinta määräytyy osallistujamäärän perusteella.